افتتاح سریع  ترین قطار دنیا در چین

سریعترین قطار جهان با میانگین سرعت 350 کیلومتر و حداکثر سرعت 394 کیلومتر در ساعت، در ماه گذشته در چین مورد بهره برداری قرار گرفت. کار ساخت این خط آهن یک هزار و شصت و نه کیلومتری که مرکز چین را به کانتون واقع در جنوب این کشور وصل می کند از سال 2005 آغاز شده بود. تلویزیون چین، با پخش تصاویری از این قطار پرسرعت، اعلام کرد که این قطار قادر است این مسیر را در طی 3 ساعت طی کند که این زمان 7 ساعت کمتر از قطارهای سابق است.

سریع ترین خودرو الکترونیکی جهان

سریع ترین خودروی الکترونیکی جهان طی سال جاری میلادی وارد بازار نشد اما شرکت Shelby اعلام کرده آن را به تولید انبوه خواهد رساند.

 

شرکت Shelby Supercars با عرضه خودروی الکترونیکی Ultimate Aero EV در نمایشگاه بین المللی اتومبیل در ابوظبی ادعا می کند سریع ترین اتومبیل الکترونیکی جهان را عرضه کرده است. این خودروی الکترونیکی نیروی مورد نیاز خود را از باتری های لیتیوم-یونی تامین می کند که به گفته کارشناسان، این باتری ها می توانند ظرف 10 دقیقه 110 ولت انرژی را در خود ذخیره کنند.این باتری قادر است بر اساس نیاز راننده، 200 تا 500 اسب بخار انرژی را از خود ساطع کند و به موتور اتومبیل که از دو بخش مجزا تشکیل شده، امکان دهد که با بیشترین سرعت و قدرت حرکت کند و نهایت قدرت خود را به 1200 اسب بخار برساند. این خودروی الکترونیکی قادر است با سرعت 200 مایل بر ساعت حرکت که این سرعت برای خودروهای الکترونیکی بسیار زیاد است. کارشناسان احتمال می دهند سریع ترین خودروی الکترونیکی جهان طی سال جاری میلادی وارد بازار نشود اما شرکت Shelby اعلام کرده آن را به تولید انبوه خواهد رساند.